Juul forlag      fiske og fangst - fiskeindustri - havbruk akvakultur - kystkultur - tegneserier
 
BØKER     Kystkultur / forlis            
    SkipsforlisRundtJeren.jpg
 
Varenavn   Skipsforlis rundt Jæren - Fra Åna Sira til Skudefjord    
Lydbøker     Varetype bok      
      Pris kr 469            
Cd-rom     ISBN-13 978-82-9979100-7            
      Forfattere Erik Bakkevig            
Video     Antall sider 311            
      Språkform bm            
Plansjer     Innbinding innb            
                   
AquaLingua   Boka er rikt illustrert og forteller historien til 393 forliste skuter fra 1666 til våre dager. Historiene blir levendegjort og illustrert med mange karter, 
    avisoverskrifter og skutebilder.
Om forlaget  
    Gjennom historien om alle forlis får leseren også følge utviklingen innenfor redningstjeneste, navigasjon og fyretablering i området. Jærkysten 
Lenker   virket i eldre tider som rene magneten på mange seilskuter som prøvde å ta seg forbi. Lavt land, langgrunt farvann, dårlig fyrbelysning, sterke
    strømmer og få steder å søke nødhavn er noe av forklaringen. Her er mye dramatikk og imponerende redningsarbeid. Under annen verdenskrig
Startsiden   var denne kyststrekningen også et mareritt for de tyske okkupantene, noe de mange krigsforlis forteller. Her var de tyske konvoiene utsatt for
    angrep både fra havet og fra luften.
Juul forlag    
Blinken 16   Bak i boken er alle forlisene listet med sidehenvisning, både alfabetisk og etter forlisår. Som i de foregående bøkene finnes en liste over vrak
1349 Rykkinn   forfatter har dykket på og en kort beskrivelse av disse.
Tlf. 67 13 21 68    
Faks 67 13 10 99   Liste over omtalte forlis  
post@juulforlag.no   Eksempel på bokside            
www.juulforlag.no              
Organisasjonsnr:   De andre bøkene i serien:            
984676867 mva   Skipsforlis gjennom tidene            
Bank kontonr.:   Skipsforlis i Bergensleden (Utsolgt)            
5134.06.17162   Skipsforlis Utenfor Vest-Agder            
    Skipsforlis utenfor Aust-Agder og Telemark            
               
               
    Bestill fra Tips andre om denne boka            
    post@juulforlag.no            
    faks 67 13 10 99             
    eller postadressen            
               
    Vi sender faktura med bøkene. Porto kommer i tillegg            
    Ingen oppkravsgebyr, ingen opplysninger om kredittkortnummer.            
    Oppgi tittel, antall bøker, navn, adresse og eventuell e-postadresse             
             
21.12.2013   webmaster: post@juulforlag.no
Omtalte forlis
SKIPSNAVN BRT SKIPSTYPE MATR HJEMSTED FORLIS ÅR CA POSISJON
ACTIV   Slupp Tre Svinør 1908-02 Nålaugviken
ADVISER 47 Motorkutter Tre Veavåg 1927 Obrestad
ALEXANDRA 471 Bark Tre Rønne 1888-11 Utenfor Hellvik
ALFA 50 Motorkutter Tre Farsund 1945-02 Vatnemotholmene
ALGONA   Skonnertskip Tre Åland 1877-01a Varhaug, Jæren
ALHOLM 147 Motorfartøy Stål Bergen 1955-04 Havbåen SV Feistein
AMALIE   Skonnert Tre Bergen 1879-12 Strandodden
AMANDA   Brigg Tre Stettin 1859 Solastranden
ANGLO 56 D/S Fiskebåt Jern Stavanger 1919-03 Ved Fjøløy
ANITRA 593 Bark Tre Porsgrunn 1917-07 Utenf. Kvitsøy
ANNA   Skonnert Tre Emden 1877-10 Utenfor Egerøya
ANNA 595 Bark Tre Tvedestrand 1891-08 Kvassheim
ANTINA   Koff Tre Tyskland 1851-03 Stavenesstrand
ARGENTINA 158 Dampslepebåt Stål Emden 1944-11 Ved Merri
ARGO 412 Dampskip Stål Haugesund 1940-07e Nær Svåholmene
ARGUS 285 Skonnertskip Tre Svendborg 1893-08 Hårr, Jæren
ARGUS   Galeas Tre Stavanger 1882 Kolnesholmen
ASK 419 Dampskip Tre Bergen 1891-01 Jærens Rev
ASSUR 201 Skonnertskip Tre Stavanger 1897-12 Nærlandstranden
AUTUMN 34 Seilkutter Tre Stavanger 1907-12 Kvalbeins Rauna
AVANCE   Skonnert Tre Stavanger 1868-01a Ved Jøringane
BAHIA CAMARONES 8551 Dampskip Stål Hamburg 1945-01 2 n.m.SV Svåholmen
BALDUR 5805 Dampskip Stål Hamburg 1940-02 Vest av Jøssingfjord
BARACOA 784 Dampskip Stål Bergen 1900 Hå på Jæren
BEN MACDUI 358 Dampskip Jern Ghent 1908-04 Svånes
BENEDIGTE LOUVISE   Seilfartøy Tre Flekkefjord 1868-12 Ved Obrestad
BERGLIOTH 27 Seilskøyte Tre Stavanger 1917-03 Boknafjorden
BETTY   Lystyacht Tre Stavanger 1907 Lindøysundet
BETZY   Seilskøyte Tre Flekkefjord 1881 Jærens Rev
BIEKUBEN   Slupp Tre Mandal 1875-11a Kvalbeins Rauna
BJØRN 1241 Dampskip Stål Tysk 1920-11 Hårr
BOMERANG   Slupp Tre Ånasira 1897-01 Vestsiden Kjørr
BONDEVENNEN   Skonnertskip Tre Haugesund 1894-12 Kvalbeins Rauna
BREIDABLIK   Skonnerbrigg Tre Bergen 1867-02 Sele på Jæren
BRITTANNIA   Brigg Tre Rostock 1875 Ved Kvitsøy
BÜRGERM. BENCARD   Brigg Tre Rostock 1875-01a Husveg, Jæren
CALYPSO   Brigg Tre Memel 1886-10 Varhaug, Jæren
CARL KÄMPF (UJ-1709) 600 Ubåtjager Stål Wesermünde 1941-10a Utenfor Nålaugviken
CAROLINE   Skonnert Tre Stralsund 1880-04a Kvassheim
CATHARINA MARGRETE   Slupp Tre Øst Frisland 1845 Egerøya
CATHARINE 267 Brigg Tre Christiania 1862 Nålaugvika
CHARLOTTE 4404 Dampskip Stål Hamburg 1945-01b Vest for Svåholmen
CHIEFTAIN   Bark Tre Mandal 1881-11 Orrestranden
CHRISTIANE   Brigg Tre Åsgårdstrand 1862-10 Obrestadviken
CHRISTINE AMALIE   Koff Tre Papenburg 1848-03 Kvalbeins Rauna
CLEMENS   Skonnert Tre Danmark 1864-02 Hådyret
CLUPEA 33 Motorskøyte Tre Haugesund 1936 Ved Jørpeland
CLÄRE HUGO STINNES 5295 Motorskip Stål Hamburg 1944-09e Ved Jærens Rev
COLIN ARCHER 2506 Dampskip Stål Larvik 1898-10 Vik på jæren
COLUMBA   Skonnert Tre Stralsund 1875-01 Obrestad
COLUMBA   Bark Tre Stavanger 1870-02 Hårr
CONCORDIA   Brigg Tre Arendal 1880-02 Nålaugvika
CORNOUAILLE 3324 Dampskip Stål Hamburg 1944-11b Utf. Nesvåg
CYGNUS 1334 Dampskip Stål Bergen 1940-07 Vest av Hådyret
D.ORANGIE BOM   Galliot Tre Danzig 1728 Skeie
DAGNY 149 Skonnertbrigg Tre Stavanger 1899-03 Kvitsøy/Eimeskjæra
DANIA 897 Dampskip Jern Kristiansand 1906 Orre på Jæren
DAVID   Skonnert Tre Königsberg 1865 Nærland
DE FIRE SØSKENDE   Slupp Tre Bergen 1855 Ved Rott
DE SYV SØSKENDE   Galeas Tre Bergen 1841-11 Jærens Rev
DE TVENDE BRØDRE   Slupp Tre Bergen 1853-09 Obrestad
DELFINUS 1294 Dampskip Stål Bergen 1940-11 Varhaug, Jæren
DELHI   Brigg Tre Fredrikstad 1893-02a Brusanden
DET LIDET BARN JESUS   Seilskute Tre Genova 1692 Ved Kvitsøy
DEUS REGIT 151 Skonnert Tre Marstal 1894-01a Svånes
DOMINICA   Bark Tre Cork 1866-04 Jærens Rev
DYRE VAA   Skonnert Tre Stavanger 1875-01d Vik på Jæren
EBENEZER   Galeas Tre Mandal 1911 Horsholmen
EDINA 263 Skonnert Tre Larvik 1901 Vik på Jæren
EGENÆS 74 Dampskip Jern Stavanger 1925 Sør for Vistetangen
EINAR TAMBARSKJÆLV. 154 Motorskip Stål Trondheim 1920-10 Åna Sira
ELGRY 298 Motorskip Stål Kristiansand 1982 Innseil. Rekefjord
ELIDA 56 Galeas Tre Stavanger 1908 Huøen vest for Rott
ELISA   Skonnert Tre Bergen 1859 Vatneholmane
ELISABETH   Brigg Tre Wisbech 1851-01a Kvalbeinstrand
ELKANA   Skonnert Tre Stavanger 1872-12 Jærens Rev
ELMABA 24 Motorskøyte Tre Stavanger 1989-02 Kvalbeins Rauna
ELSCELIGE JUDIT   Brigg Tre København 1806 Egerøya
EMANUEL   Skonnertbrigg Tre St. Malo 1879-09 Kviksvik, Mong
EMMY 200 Motorfartøy Tre Skudeneshavn 1964-05 Sørvest av Håstein
ENIGHEDEN   Jakt Tre Haugesund 1869-10 Seglem, Egerøy
ERLING SKJALGSON 147 Dampskip Tre Stavanger 1940-12 Ognabukten
EROS 974 Dampskip Stål Bergen 1941-10 Utenfor Stolen
ESPANA 600 Dampskip Jern Bergen 1914-01a V. av Obrestad
ESPØ 31 Motorskøyte Tre Kopervik 1965-11 Hidle i Ryfylke
ETHEL MILDRED 96 Skonnert Tre Bergen 1917-09 Jærens Rev
ETHELBALD 658 Dampskip Jern Glasgow 1893-12a Orre på Jæren
EUROPA 3767 Dampskip Stål Emden 1944-03a N.Ø. av Alstein
EVA MARIE   Skonnert Tre Brevik 1868-01 Surpeviken
EVELYN 91 Seilkutter Tre Egersund 1910 Nålaugviken
EXPEDITION   Skonnert Tre Caen 1874 Vatlandsviken
FAGERLI 1851 Dampskip Jern Stavanger 1900 Kvalbeins Rauna
FAMILIEN   Slupp Tre Bergen 1867 Kvalbeins Rauna
FAMILJENS HAAB   Galeas Tre Fanø 1858-01 Jærens Rev
FEANG 419 Motorskip Stål Kristiansand 1978-02 Utf. Åna Sira
FERDINAND   Skonnert Tre Antwerpen 1874 Utenfor Hå
FINBOGE   Brigg Tre Stavanger 1892-11 Jærens Rev
FINNECHIENA   Koff Tre Holland 1857-02 Hårr på Jæren
FIRERN 247 D/S Hvalbåt Stål Sandefjord 1941-07 Vest av Sirevåg
FJORDING 49 Motorskip Stål Bergen 1983-10a Øst for Rott
FLAGGHOLM 89 Motorkutter Tre Skudeneshavn 1952-05 Lysefjorden
FLID   Skonnertbrigg Tre Kragerø 1884-01 Lundevika, Egerøy
FORSETE 537 Dampskip Tre Oslo 1936 2 n.m. utf. Hådyret
FORSØGET   Motorskøyte Tre Kristiansand 1918-02 Revtangen, Jæren
FORTITUDE   Slupp Tre Lerwick 1839-01 Hå på Jæren
FORTUNA 167 Dampskip Jern Flensburg 1880-04 Foksteinen
FOSLI 1092 Dampskip Jern Bergen 1908 Varhaug, Jæren
FRANKE 452 Forpostbåt Stål Tyskland 1945-12 Vik på Jæren
FREDERIK WILHELM IV   Brigg Tre Danzig 1846 Nærland, Jæren
FREMAD   Skonnert Tre Lillesand 1872-10a Revtangen
FRIDTJOF NANSEN 214 Brigg Tre Haugesund 1899-03 Sørenestangen
FRIEDRICHSHAFEN 1923 Dampskip Stål Hamburg 1944-05 Siragrunnen
FRITHJOF   Slupp Tre Stavern 1897-03 Kolnesmålen
GAMMA   Dampskip Stål Apenrade 1917-06 Hårr på Jæren
GEBROEDER VISSER   Koff Tre Groeningen 1871-08 Seglem, Egerøya
GEFION 352 Brigg Tre Drøbak 1898-10a Innseil. Tananger
GEM 49 Motorkutter Tre Haugesund 1939-10 Kjerringflu
GENERAL RYE   Skonnert Tre Svendborg 1853-12 Hårr på Jæren
GENUA 1949 Dampskip Stål Hamburg 1940-10 Ved Egersund
GEORG L.M. RUSS 2980 Dampskip Stål Hamburg 1942-08 Jæren
GERMA LADY 1593 Motorskip Stål Oslo 1976-12 Vest av Feistein
GILSTONE 545 Eskortetråler Stål Bergen 1947 Kvalbeins Rauna
GJEMSØE KLOSTER   Bark Tre Skien 1842 Nesvåg
GLANDEVON   Skonnert Tre Alloa, England 1872-10 Kolnesholmen
GODØY 331 Motorskip Stål Ålesund 1966 Revtangen
GRACE DARLING   Skonnert Tre Liverpool 1851-04 Kvalbeinstrand
GRAZIELLA 2137 Dampskip Stål Oslo 1943-09 Ved Kvassheim
GREI   Skonnert Tre Stavanger 1897-11 Seglemsbukten
GREI   Galeas Tre Stavanger 1885-12b Visnestangen
GREIF 996 Dampskip Stål Bremen 1944-11a Utf. Nesvåg
GROM 257 Motorskip Stål Oslo 1948-11 SV Kvitsøy
GRY 62 Motorjakt Tre Egersund 1938 2 n.m sør for Feistein
GRÖNLAND (UJ-1106) 447 Ubåtjager Stål Wesermünde 1944-09c Ved Klausgrunnen
GULLFJELL 23 Motorkutter Tre Stavanger 1989-10 Ognabukten
GULOWNA   Bark Tre Kristiansand 1869-01 Ved Rott
GUSTAV   Brigg Tre Norköping 1775 Kjør
GYER   Slupp Tre Kragerø 1839-02 Vik på Jæren
HAFSLUND 1 118 Motorlekter Stål Bergen 1944-01 Håtangen, Jæren
HAGAVIK 37 Motorkutter Tre Stavanger 1960 Kvassheim
HALVDAN 1 38 Motorkutter Tre Kopervik 1957-03 Ved Eime
HANDEL 93 Damplekter Stål Haugesund 1920-03 Kolnes
HANNA   Slupp Tre Flekkefjord 1874 Kvalbeinstrand
HANSI   Motorkutter Tre Bergen 1913 Kvalbeinstranden
HARMONI   Skonnert Tre Kristiansand 1864-01 Hårr på Jæren
HARTLEPOOLS 1754 Dampskip Jern Hartlepool 1888-12 Nålaugviken
HAUKELI 497 Motorskip Stål Stavanger 1993 Kvalbein
HAVFRUEN   Skonnert Tre Dragø 1864-11a Nærlandstranden
HEIA   Galeas Tre Farsund 1920-03b Jærens Rev
HELENE   Jakt Tre Flekkefjord 1876-12a Staholmboen
HENDAVIK 49 Motorfartøy Tre Florø 2006-07 Utf. Obrestad
HENRIETTE   Brigg Tre Kjøbenhavn 1839-01a Hårr på Jæren
HERMAND SMIT   Bark Tre Tvedestrand 1875-01c Skeie, Jæren
HERMANN   Koff Tre Carolionenziel 1868-10 Jærens Rev
HERO   Skonnert Tre Wick 1869-03 Hårr på Jæren
HERØY 223 Motorskip Tre Kristiansand 1946 Utf. Jæren
HILDA 205 Brigg Tre Skudeneshavn 1892-03 Birkeland
HINRICH WESSELHÕFT 510 Fiskedamper Stål Hamburg 1940-09 S.for Kjerringflu
HOGLAND 4360 Dampskip Stål Helsingfors 1941-08 Utf. Ognabukten
HYDRA   Brigg Tre Tønsberg 1914-03 Utf. Egersund
HÆRMOD   Brigg Tre Egersund 1862-07 Ved Horsholmen
HAABET   Skonnert Tre Bergen 1717-12 Jærens Rev
HAABET   Brigg Tre Gefle 1810 Figgjostranden
HAAVARD 129 Motorfartøy Stål Bergen 1968-11 Ved Obrestad
INGEBORG 100 Galeas Tre Haugesund 1898-12 Utf. Jæren
INGER ELISABETH   Slupp Tre Halsenøy 1833 Revtangen
INGERMANLAND   Orlogsskip Tre St.Petersburg 1842 Utf. Hårr på Jæren
INGVALD   Jakt Tre Stavanger 1866-11 Sele på Jæren
IRENE 248 Dampskip Jern Stavanger 1897-09 Kvalbeins Rauna
ISFUGLEN   Skonnert Tre Bergen 1918-12 Varhaug på Jæren
JABO   Brigg Tre Åbo 1870-10 Rausvågen, Egerøy
JACOB CHRISTENSEN   Bark Tre Fredrikstad 1879-01 Nesvåg
JADAR 1 65 Dampskip Jern Stavanger 1932 Utf. Jæren
JAMES RYDER   Bark Tre Baltimore 1843-03a Kvalbeins Rauna
JAMES WILKIE 561 Dampskip Jern Grangemouth 1887-12 Revestranden
JOHAN SVEDRUP   Galeas Tre Kristiansund 1895-12 Vik på Jæren
JOHANNE   Skonnert Tre Barth 1857-01 Sele på Jæren
JOMFRU BARBARA   Galeas Tre Amsterdam 1717-12a Borestranden
JUDIT 2 45 Motorkutter Tre Bergen 1972-08 Nærlandstranden
JYLLAND   Skonnert Tre Helsingborg 1885-01 Kvalbeinstranden
KALDNES 3548 Motorskip Stål Hamburg 1943-01 Steinboane
KAPEREN 83 Motorgaleas Tre Bergen 1929 Nord for Egerøy
KAPP 24 Motorskøyte Tre Kirkehavn 1941-09a Vest av Hådyret
KARPFANGER 4974 Dampskip Stål Hamburg 1942-09 Jæren
KELLY 83 Fiskefartøy Tre Gøteborg 1961-02 Årsland, Vigrestad
KEM 1705 Dampskip Stål Bergen 1940-07c Vest av Svåholmane
KLINKER 112 Motorskonnert Tre Bergen 1922-09 Nålaugvika
KNUT JARL 719 Dampskip Stål Trondheim 1911 NV Skotaboen
KNUTE NELSON 5749 Motorskip Stål Oslo 1944-09f Sørvest for Revtangen
KORT ADELER   Galeas Tre Haugesund 1877-01 N.for Hådyret
KOSMOS 1316 Bark Jern Kristiansand 1920-03a Flatholmen, Kvitsøy
KRONPRINSEN   Slupp Tre Gøteborg 1846 Utenf. Sogndalstrand
LA BLANCHE MARGUERIT   Skonnert Tre Sarzeu 1853-09a Jærens Rev
LAILA 27 Motorskøyte Tre Bergen 1957-02 Hårr på Jæren
LANDAN 159 Motorfartøy Stål Haugesund 1953-05 Innf. Svåholmane
LANGEFLU 24 Motorskøyte Tre Stavanger 1991 Vest av Jærens Rev
LESUM (UJ-1715) 489 Ubåtjager Stål Bremen 1944-09d Utf. Nærland
LEVIATHAN 390 Bark Tre Arendal 1895-11 Beltevik ved Egersund
LIMA   Brigg Tre Karlaby 1844-03 Orrestrand
LIZZIE   Skonnert Tre Fraserburg 1878-03 Kvalbein
LIZZIE WATERS   Brigg Tre Sunderland 1888 Ved Kvitsøy
LLOYD 169 D/S Godsrute Jern Arendal 1895-01 Ved Egerøy Fyr
LOUISE   Bark Tre Christiania 1876-12 Utf. Tananger
LOVISA   Hukkert Tre Uddevalla 1755 Kolnesstrand
LUCHS 1320 Torpedobåt Stål Tyskland 1940-07d Jæren, SV lysbøyen
LUDOLF OLDENDORF 1953 Dampskip Stål Lübeck 1944-10a Sørvest for Sirevåg
LUNDE JUNIOR 237 Slepebåt Stål Stavanger 1978-04 Gandsfjorden
LYDIANA   Jakt Tre Flekkefjord 1879-01a Tungenes
LYNGDAL 175 Motorfartøy Stål Haugesund 1955-10a Hårr på Jæren
LYSEFJORD 1 159 D/S LokaLrute Jern Stavanger 1941-04 Årdalsfjorden
LØVEN   Slupp Tre Stavanger 1876-10 Kvalbeinstranden
LØVSPRING 68 Motorkutter Tre Kristiansand 1953-03 Øyrtangen, Hårr
M-11 894 Minesveiper Stål Tyskland 1940-06b SV av Feistein
M-132 772 Minesveiper Stål Tyskland 1944-09a WSW av Egerøya
M-273 775 Minesveiper Stål Tyskland 1945-01a 2 n.m.SV Svåholmen
M-416 775 Minesveiper Stål Tyskland 1944-11c Utenf. Rekefjord
M-427 637 Minesveiper Stål Tyskland 1944-11f Ved Oddsfjell
MAGDALENE CHRISTINE   Skonnert Tre Bergen 1852-01 Brusand, Ogna
MAJ 906 Dampskip Jern Gøteborg 1918-10 Kvassheim fyr
MALANGEN (UJ-1435) 550 Ubåtjager Stål Tyskland 1945-03b Egersund Havn
MALDE   Jakt Tre Stavanger 1879-05 Jæren
MARCO POLO 374 Bark Tre Farsund 1887-01 Obrestad
MARGRETHE   Skonnert Tre Stavanger 1868-09 Vik på Jæren
MARIA   Jakt Tre Mandal 1877-03 Brusanden
MARIE   Galeas Tre Trondheim 1851-01 Kvalbeins Rauna
MARIE   Koff Tre Brevik 1877-10 Sele
MARY ANN   Slupp Tre Yarmouth 1848-02 Ved Kjør
MATHILDA CHRISTINA 494 Bark Tre Helsingborg 1895-12a Kvalbeins Rauna
MATHILDA JÄDE   Bark Tre Stockholm 1891-10 Innseil. Rekefjord
MELAND 74 Motorfartøy Jern Stavanger 1952-12 I Saudafjorden
MENTOR   Brigantin Tre Stralsund 1864-11 Kvassheimstrand
MERKURIUS   Bark Tre Helsingør 1872-12a Kvassheim
META 451 Bark Tre Libau 1894-01 Lundevik, Egerøy
MICHAEL MELONEY 276 Damptråler Stål London 1920-05 Vest for Svetlingen
MINERVA 289 Bark Tre Kalmar 1896-09b Kvassheimstranden
NAPOLEON   Skonnert Tre Bergen 1849 Hårr på Jæren
NEPTUN   Galeas Tre Danzig 1836 Nærland, Jæren
NEPTUNUS   Fullrigger Tre Mandal 1854 Vik på Jæren
NETZE 1025 Dampskip Stål Dornbusch 1940-10b Sør for Egerøy
NICOLINE   Skonnert Tre Skien 1852-12 Viberodden
NIEROTH   Orlogsbrigg Tre Gøteborg 1711 Ved Flatholmen
NORA   Jakt Tre Christiania 1892-08 Merri
NORDKYST 290 Motorskip Tre Bergen 1950 Sørvest av Hådyret
NORDSTJERNEN 62 Galeas Tre Grimstad 1914-01b Surpa, Sundsodde
NORFROST 467 M/S Fryseskip Stål Oslo 1967 Varhaug, Jæren
NORGE 893 Dampskip Jern Bergen 1891-12 Frøsholmene
NORMA   Fullrigger Tre Stavanger 1862-01 Jæren
NORNAN   Dampskip Jern Gøteborg 1883 Bøskinnene
NORSKE LØVE   Fregatt Tre København 1666 Egerøya
NORTH STAR   Galeas Tre Ålesund 1901 Kvalbeins Rauna
NOVA 1382 Passasjer D/S Stål Bergen 1949-12 Obrestad/Vik
NYEGG 480 M/S Fiskefartøy Stål Trondheim 1941-03 Kvalbeins Rauna
NYLAND 3325 Dampskip Stål Gøteborg 1939-09a Karlsmedgrunnen
OAL   Skonnert Tre Sandnes 1889-12 S.Obrestad fyr
OBERON   Skonnert Tre Ystad 1861 Kvalbeins Rauna
OCEAN RACER 155 Fiskedampskip Jern Aberdeen 1902 Sele/Jærens Rev
OLAVA 48 Motorfartøy Jern Stavanger 1954-02 Ved Jelsa
ONNI   Skonnertskip Tre Åland 1878-11 Kvalbeins Rauna
OPHELIA 190 Dampskip Jern Glasgow 1880-01 Hårr, Jæren
OSLEBSHAUSEN 4989 Dampskip Stål Bremen 1941-09 V. av Nærlandsanden
OTHELLO   Skonnert Tre Rensburg 1903 Kvalbeins Rauna
OTTO N.ANDERSEN 485 Ubåtjager Stål Hamburg 1944-10 Sørvest for Sirevåg
P. FRAUSING 335 Dampskip Tre Helsingør 1919-12 Madlandstranden
PALIME 2863 Motorskip Stål Hamburg 1940-06 Revtangen
PARAGON   Seilkutter Tre Kopervik 1912 Brusanden
PETRO 239 Bark Tre Stavanger 1899-11 Nålaugviken
PHØNIX   Bark Tre Arendal 1865 Kvalbeins Rauna
PILEN   Skonnert Tre Risør 1880-11 Vatnemotholmene
PORTLAND (V 1107) 295 Fiskedampskip Stål Wesermünde 1940-06c Sydv. Feistein
PORTVÅG 299 Motorskip Stål Oslo 1985 Ved Egerøy Fyr
PRECIOSA   Skonnert Tre Egersund 1870-02a Kvalbeins Rauna
PRIMA 261 Bark Tre Höganäs 1898-11 Ved Husveg
PRINCESS 84 Kutter Jern Egersund 1921-03 Sørsiden Dyrøy
PROFES. SCHWEIGAARD   Bark Tre Bergen 1868-01b Nærland, Jæren
PROMPT 49 Dampslepebåt Stål Bergen 1917-12 Jærens Rev
PRØVEN   Slupp Tre Farsund 1838-12b N for Tananger
PRØVEN 1 40 Motorskøyte Tre Bergen 1921-10 Revtangen
R-402 150 Minesveiper Tre Tyskland 1944-12d Nord for Feistein
RABE 994 Dampskip Stål Bremen 1944-03 Vest av Obrestad
RAIGON   Jakt Tre Stavanger 1879-10 Vistnes, Randaberg
RECORD   Galeas Tre Stavanger 1889-12a Grødeland, Jæren
REKO TOR 199 Motorskip Stål Kristiansand 1976-06 Utenfor Visnestangen
RISDAL 127 Motorfartøy Tre Stavanger 1965-05 Ved Jærens Rev
RISØY 383 Dampskip Stål Haugesund 1926 Utenfor Jæren
RODA 6780 Motorskip Stål Hamburg 1940-04 Stavanger havn
ROLFSØY 426 Motorskip Stål Harstad 1947-09 Ruskodden
SALTVIK   Skonnert Tre Saltvik 1868-11 Stakkevik ved Nesvåg
SAMSON II   Motorskøyte Tre Stavanger 1925-09 Brusand
SANDBJØRN 429 Motorskip Stål Haugesund 1969-11 Ved Obrestad
SANDEID 187 D/S Lokalrute Stål Stavanger 1951 Innl. Mastrafjord
SAPHIR 137 Skonnert Tre Kristiansand 1894-11 Stakkevik ved Nesvåg
SARP 1116 Dampskip Stål Sarpsborg 1945-03a Egersund Havn
SCT. ALBAN 238 Motorskip Stål Odense 1949-02 Utf. Ognabukten
SERINE   Jakt Tre   1867-09 Nærlandstranden
SHARK 670 Ubåt Stål England 1940-07a Vest Karlsmedgr.
SHILLITO 2324 Dampskip Stål Cardiff 1899-11a S.for Revtangen
SIGURD HUND 549 Dampskip Stål Harstad 1940-07b Ognabukten
SIGURD JARL 453 Bark Tre Stavanger 1899-01 Kvalbeins Rauna
SILDEN   Galeas Tre Halden 1915 Hå på Jæren
SKAGEN 93 Motorkutter Tre Stavanger 1956 Utenf. Presteskjær
SKAGERAK 1 1281 Passajerskip Stål Kristiansand 1944-01a Utenfor Egerøya
SKIENS PAKET   Skøyte Tre Skien 1873 Hodne, Jæren
SKULDA   Galeas Tre Stavanger 1881-12 Husveg strand
SLOTTHEIM 131 Motorskip Stål Kopervik 1957-04 V.siden Imsen
SNAR 538 Skonnertskip Tre Kragerø 1896-09 Kvalbeinstranden
SNYG 1326 Dampskip Stål Haugesund 1941-01 Nær Hådyret
SOLLY 33 Reketråler Tre Kopervik 1961-03 Utenfor Sirevåg
SOLSKINN 372 Dampskip Stål Oslo 1941-10b SV Egerøy Fyr
SOPHIE   Skonnert Tre Fiskebækskihl 1872-10b Vistetangen
SOUVERAIN   Fullrigger Tre Stavanger 1885-12 Kvalbeinstranden
SPERO 1 73 Motorkutter Tre Trondheim 1920-07 Utf. Egerøya
ST. SVITHUN   Skonnert Tre Stavanger 1871-03 Kvalbeins Rauna
STADT HAARLEM   Galiot Tre Schelling 1677 Ved Kvitsøy
STAVANGER 54 Slupp Tre Lillesand 1919-01 Utenfor Jæren
STEINTHOR 64 Motorlekter Tre Stavanger 1914-01 Bøskinnene
STELLA   Skonnertbrigg Tre Stavanger 1886-09 Kolnesholmen
STENLAND   Motorkutter Tre Bergen 1935 Hårr på Jæren
STJERNEN   Galeas Tre Flekkefjord 1838-10 Ved Kvitsøy
STOKKFJORD 498 Motorskip Stål Haugesund 1972-07 3 mil s.Jærens Rev
STOKKØY 23 Motorskøyte Tre Bergen 2006-03 Skudefjoden
STRANDLY 39 Motorskøyte Tre Egersund 1969-08 Jæren
STRANDNÆSS 77 Motorfartøy Stål Stavanger 1974 Ved Fjøløy
STRONG 328 Motorskip Stål Oslo 1948-04 Utf. Svåholmen
STÅLHOLM 299 Motorskip Stål Ålesund 1975-04 2 mil av Feistein
SULESKJÆR 188 Motorskip Stål Kopervik 1955-10 Vest av Varhaug
SUNNFJORD 2 934 M/S Bilferge Stål Oslo 1983-10 NV for Feistein
SUPERB   Skonnert Tre Tønsberg 1869-05 Kvassheimstrand
SYTTENDE MAI   Jakt Tre Stavanger 1877-10a Innseil. Tananger
SØBLOMSTEN 24 Jakt Tre Mandal 1904 Ved Mong
SØNDMØRE   Dampskip   Bergen 1873 Kvalbeins Rauna
SØSTRENE   Slupp Tre Brevik 1858-10 Hodne sanden
TERNEN   Galeas Tre Haugesund 1893-02 Kvalbeins Rauna
TERRIER   Skonnertskip Tre Kolberg 1897-03a Kolnesstranden
THE DOUNTLESS   Skonnert Tre Aberdeen 1838-12 Nordre Varhaug
THEKLA   Brigg Tre Lübeck 1850 Hårr strand
THEKLA   Motorskøyte Tre Stavanger 1918-11 Ruskeskjær
THEMIS   Skonnert Tre Stavanger 1876-02 Sogndalstrand
THEODORA OG MARIE   Slupp Tre Sogndal 1869-09 Jærens Rev
THETIS 2788 Dampskip Stål Flensberg 1945-03 Egersund Havn
TO VENNER   Jakt Tre Flekkefjord 1890 Egdaholmen
TOPEKA 4991 Motorskip Stål Tønsberg 1945-11 Innenfor Feistein
TOREFJELL 2457 Dampskip Stål Oslo 1930 Nåraugv.-Egerøy
TRAN 306 Motorskip Stål Haugesund 1954-11 Vest av Egerøy Fyr
TRAVELLER   Skonnert Tre Limekilns 1841-08 Ved Sirevåg
TRE BRØDRE   Slupp Tre Mandal 1843-03 Kvalbeins Rauna
TWEE VRIENDEN   Koff Tre Terchelling 1868-04 Orrestranden
TYREL   Skonnert Tre Porsgrunn 1893-12 Hodne Strand
UJ-1111 527 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-10c SV for Obrestad
UJ-1113 542 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-12a Nord for Feistein
UJ-1116 542 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-12b Nord for Feistein
UJ-1221 542 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-11d Utf. Rekefjord
UJ-1223 542 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-11e Svåholmen
UJ-1713 542 Ubåtjager Stål Tyskland 1944-11d Utenf. Rekefjord
UJ-173 527 Ubåtjager Stål Tyskland 1941-05 Vest for Feistein
ULFADUR   Brigg Tre Risør 1838-12a Varhaug, Jæren
UNGE NEPTUNUS   Galeas Tre Kalmar 1843-12 Kvalbeins Rauna
UNION   Fullrigger Tre Danzig 1843-10 Mong, Dybvåg
UTVIK 181 Motorfartøy Tre Haugesund 1959 Sør for Feistein
VALDEMAR 821 Dampskip Stål København 1908-11 Kvalbeins Rauna
VALHALLA   Skonnert Tre Randers 1875-01b Innseil. Tananger
VALLE 49 Motorskøyte Tre Mandal 1946-11 Revtangen
VANSE 53 Motorfartøy Tre Farsund 1940-05 Utf. Svånesholmene
VARBAK 63 Skonnert Tre Tvedestrand 1920-01 Vistevika
VARHOLM   Motorkutter Tre Åkrahavn 1934 Kvalbeins Rauna
VEGA   Skonnert Tre Stavanger 1885-12a Ved Hådyret
VEGESACK 4061 Dampskip Stål Bremen 1939-09 Midtfjæra
VELA 1184 Dampskip Stål Bergen 1944-09b WSW av Egerøya
VERA 590 Dampskip Jern Bergen 1884-09 Jærens Rev
VESTA   Skonnert Tre Stavanger 1884-02 Tungenes
VESTRI 499 Dampskip Stål Stavanger 1941-12 Børaunen
VICTORIA 550 D/S Kystrute Jern Trondheim 1903 Kolnesholmene
VIGILANT   Skonnert Tre   1852-11 Jæren
VIKEDAL   Skonnert Tre Egersund 1893-04 Hårr strand
VIKHOLM 197 Motorfartøy Tre Haugesund 1978-09 Høgsfjorden
VINDAFJORD 142 Lokalruteskip Stål Stavanger 1941-11 Skudefjorden
VIRGINIA   2 m. seilskute Tre England 1740 Innseiling Sirevåg
VULCAN   Skonnert Tre Königsberg 1848-01 Orre, Jæren
VAAGAREN 22 Reketråler Tre Sirevåg 1986-12 Utenfor Sirevåg
WALTER 2301 Dampskip Stål Bremen 1944-10b Nord for Midtfjæra
WANDERER   Skonnert Tre Leer 1864-11-b Nærlandstranden
WATERLILY 49 Motorkutter Tre Haugesund 1948-12 Østre Åmøy
WEICHSELLAND 3654 Dampskip Stål Danzig 1944-12 Ved Norskot
WILHELM   Bark Tre Stralsund 1875-11 Ogna
WILHELMINE   Brigantin Tre Stralsund 1845 Jærens Rev
WOYE 461 Bark Tre Arendal 1899-12 Hummervik
ZEPHYR 288 Skonnertskip Tre Bjørgqvara 1896-09a Kvassheimstranden
ZEPHYR   Skonnert Tre Bergen 1844-08 Vistenes
ZITA 48 Motorskøyte Tre Haugesund 1958 Jærens Rev
ÆDEL   Jakt Tre Tornby 1866 Egerøya
ÆGER   Jager Stål Norsk 1940-04a Stavanger havn
ØISTEIN 23 Motorskøyte Tre Stavanger 1963 Meling i Høgsfjorden
ØRESUND 1354 Dampskip   Helsingborg 1899-07 Kvalbeinstrand
ØYRAFJELL 100 Motorfartøy Tre Ålesund 1964-08 Varhaug
AALVIG   Jakt Tre Stavanger 1894-02 Jæren
Opp
  Bokside eksempel
SkipsforlisRundtJeren2.jpg
Opp